Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Oferta życia? – sprawdź czy nie wpadniesz w konsumencką pułapkę

Oferta życia? – sprawdź czy nie wpadniesz w konsumencką pułapkę fotolia.pl

Wakacje życia za wyjątkowo niską kwotę, drugi laptop gratis, tysiące złotych szybkiego zarobku jeżeli tylko szybko zainwestujesz, prośba o BLIK dla znajomego – to tylko kilka z przykładów oszustw z jakimi możemy spotkać się w Internecie.

W Światowym Dniu Konsumenta tj. 15 marca Urząd ochrony Konkurencji i konsumentów wspólnie z Fundacją ProPublika uruchomił interaktywne narzędzie edukacyjne. Portal konsument.edu.pl to symulator zagrożeń czyhających na konsumentów w sieci. Strona przypomina społeczność, gdzie pośród normalnych postów pojawiają się oferty-pułapki.

Coraz częściej konsumencie skarżą się na nowe sposoby oszustw internetowych. Niestety ale oferty zbyt korzystne i zbyt piękne zwykle nie są prawdziwe. Zanim podasz swoje dane w jakimkolwiek formularzu, czy przelejesz pieniądze dokładanie sprawdź sprzedawcę i warunki internetowe, szczególnie jeżeli z danego sklepu korzystasz po raz pierwszy.

W specjalnie stworzonej społeczności można sprawdzić na ile pułapek się nabierzemy. Całą procedura pokarze, które sztuczki były skuteczne wobec nas i uśpiły nasza czujność. Co warte podkreślenia, podawanie danych na symulatorze jest całkowicie bezpieczne, gdyż wpisywane dane nie są nigdzie zapisywane ani też przechowywane.

Źródło: UOKIK

Wt., 16 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek