Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Praca zdalna w urzędach do 4 grudnia. Opublikowano rozporządzenie w tej sprawie

Praca zdalna w urzędach do 4 grudnia. Opublikowano rozporządzenie w tej sprawie fotolia.pl

W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pojawia się w nim między innymi zapis dotyczący pracy zdalnej urzędów.

W rozporządzeniu czytamy, że: „do dnia 4 grudnia 2020r. w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym kierownicy urzędów administracji publicznej, dyrektorzy generalni urzędów lub kierujący jednostką organizacyjną polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej, z wyjątkiem jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury”.

Rozporządzenie reguluje także sytuację wyłączenia pracowników z zakresu pracy zdalnej. Może to zrobić kierownik urzędu administracji publicznej, dyrektor generalny urzędu lub kierujący jednostką organizacyjną wykonującą zadania o charakterze publicznym i dotyczy pracowników realizujących zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom lub inne zadania niezbędne ze względu na przepisy prawa lub potrzeby urzędu lub jednostki, jeśli ich wykonywanie w ramach pracy zdalnej nie jest możliwe.

Dokument odnosi się też do kwarantanny i wypłacania świadczeń w czasie jej trwania. Określa również, że „osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 lub z nią zamieszkująca, od dnia uzyskania przez osobę, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, jest obowiązana poddać się kwarantannie trwającej do upływu 7 dni od dnia zakończenia izolacji osoby, z którą prowadzi wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkuje”.

Załączniki:
Pobierz ten plik (D2020000193101.pdf)Rozporządzenie203 kB
Wt., 3 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska