Jak połączyć odśnieżanie z ekologią? Przede wszystkim zrezygnować ze stosowania szkodliwej soli drogowej, a do walki ze śniegiem i lodem użyć nowoczesnych zdobyczy techniki.
Innowacyjne produkty służące do odśnieżania, kryjące się pod nazwą „Antylód”, to specjalne preparaty, których zadaniem jest nie tylko usunięcie śniegu czy lodu z chodników oraz parkingów, lecz również ochrona środowiska naturalnego. Dzięki specjalnej recepturze chemicznej, produkty te nie szkodzą roślinom ani zwierzętom, dodatkowo będąc w 100% biodegradowalnymi.
Tradycyjna sól drogowa stanowi zagrożenie nie tylko dla obuwia czy karoserii samochodu. Stosowana w kontakcie z roślinami, uniemożliwia im pobieranie wody z gleby, co bardzo często kończy się obumarciem rośliny. Coraz częściej słyszy się o przypadkach wysychania zdrowych, dorosłych drzew w samych centrach dużych miast. To nie jedyna szkodliwość soli przemysłowej: również w kontakcie z betonem wyrządza ona ogromne szkody, co najczęściej objawia się dziurami w drogach i chodnikach oraz popękanymi krawężnikami. W związku z tym coraz więcej samorządów, m.in. władze Warszawy, Krakowa czy Poznania, zdecydowało się na częściowe zaprzestane stosowania soli przemysłowej i wybór alternatywnych produktów, bezpiecznych zarówno dla ludzi jaki dla środowiska naturalnego.
Produkty typu „Antylód” cechuje dodatkowo wyższa niż w przypadku soli drogowej skuteczność. Rozpuszczają one bowiem nie tylko śnieg czy lód, ale zapobiegają również powstawaniu tzw. „błota pośniegowego”, które w okresie roztopów stanowi dodatkowe niebezpieczeństwo na naszych ulicach. Jest to dodatkowy argument, by do walki z mrozem i śniegiem zastosować produkt nie tylko ekologiczny, ale również bezpieczny.
Źródło: gardenplanet.pl