Rekopol Organizacja Odzysku S.A. organizuje w styczniu bezpłatne jednodniowe szkolenia, które są częścią projektu edukacyjno-informacyjnego pod nazwą „Segreguj odpady – to się opłaca", dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wraz z wprowadzeniem zmian w systemie prawnym w gospodarce odpadami komunalnymi pojawiło się wiele problemów i obaw gmin:
- trudności związane z kalkulacją kosztów całego systemu, a co za tym idzie kalkulacją opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
- obawy związane z koniecznością precyzyjnego określenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia i skomplikowaniem procedur przetargowych,
- pytania o korzyści, które wiążą się z wprowadzeniem nowych przepisów,
- trudności związane z organizacją nowego systemu prawnego w gospodarce odpadami komunalnymi, aby był on jak najbardziej efektywny i przyjazny dla mieszkańców.
Organizowane przez Rekopol Organizacja Odzysku S.A szkolenia mają rozwiać wszystkie wątpliwości i problemy związane z nowym systemem prawnym w gospodarce odpadami komunalnymi. Ponadto szkolenia te mają skutecznie przygotować do wypełniania nałożonych przez ustawodawcę obowiązków wynikających z nowelizacji aktów prawnych.
Podczas szkoleń poruszone zostaną wszystkie kwestie związane z wprowadzanymi zmianami prawnymi, regulowanych niniejszymi przepisami:
- ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach,
- ustawa o odpadach,
- ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
Ponadto:
- szkolenia zostaną przeprowadzone przez ekspertów z zakresu gospodarki odpadami,
- dzięki udziałowi w szkoleniu oraz dostarczonym przez organizatorów materiałom szkoleniowym, będzie można dowiedzieć się wszystkiego, co związane jest z nowymi regulacjami prawnymi,
- część teoretyczna szkoleń, uzupełniona będzie rozwiązywaniem konkretnych przypadków z jakimi zetknęli się uczestnicy naszego szkolenia.
Szkolenie będzie miało formę warsztatową i będzie obejmowało następujące zagadnienia:
- nowe regulacje prawne w systemie gospodarki odpadami,
- doświadczenia i wnioski z przeprowadzonych przetargów,
- kampania informacyjna na temat praw i obowiązków właścicieli nieruchomości,
- edukacja ekologiczna jako narzędzie zwiększające efektywność zbiórki selektywnej.
Organizatorzy zapraszają: przedstawicieli samorządów lokalnych, prezydentów, burmistrzów, wójtów, pracowników merytorycznych urzędów, przedstawiciel firm zajmujących się gospodarką odpadami komunalnymi.
Realizatorem projektu jest Fundacja Nasza Ziemia.
Formularze zgłoszeniowe oraz informacje na temat szkoleń znajdują się tutaj.
Więcej informacji: Weronika Kucińska, tel. 22 622 51 58; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Źródło: informacja prasowa