Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszyła kolejna edycja nagrody Kryształy Przetargów Publicznych

Ruszyła kolejna edycja nagrody Kryształy Przetargów Publicznych fotolia.pl

Ruszyły zgłoszenia do 14. edycji Kryształów Przetargów Publicznych. Jest to nagroda przyznawana zamawiającym i wykonawcom za profesjonalnie zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym.

Kapituła wybiera projekty o różnej skali i wyróżnia zarówno małe inwestycje o znaczeniu lokalnym, jak i te największe, które mają wpływ na całe społeczeństwo. Największa uwaga zwracana jest jednak na rzetelność przeprowadzonego postępowania przetargowego, przejrzystość realizacji zadania oraz osiągnięte efekty. Zgłoszenie do nagrody i w przypadku jej przyznania – otrzymanie jej – jest bezpłatne.

Jakie projekty można zgłaszać?

Każdy zamawiający lub wykonawca może zgłosić dowolną liczbę projektów. Należy pamiętać o tym, że inwestycje muszą być zakończone i – co najważniejsze – oddane do użytku w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 31 lipca 2022 r. Przy zgłoszeniu należy wybrać jedną z czterech kategorii:
I. Ochrona środowiska i gospodarka wodna
II. Infrastruktura drogowo-komunikacyjna
III. Obiekty użyteczności publicznej
IV. Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrona zabytków

Przebieg zgłoszenia składa się z dwóch części:

1. Wypełnienie prostego formularza na stronie: nagroda.przetargipubliczne.pl/zgloszenie najpóźniej do 31 sierpnia br.
2. Wypełnienie ankiety zawierającej dodatkowe pytania dotyczące wykonanego zadania, procesu udzielania zamówienia oraz osiągniętych efektów. Ankieta zostanie przesłana na adres e-mail podany w formularzu – należy ją wypełnić i odesłać w ciągu 10 dni. Warto także dołączyć zdjęcia ze zrealizowanej inwestycji czy publikacje prasowe na jej temat.

Wręczenie nagród odbędzie się 10 października na Gali Kryształów Przetargów Publicznych podczas XVII Forum Przetargów Publicznych. Każdy
z laureatów otrzyma unikatową statuetkę, certyfikat przyznania nagrody oraz komplet materiałów umożliwiających promocję.

Związek Powiatów Polskich objął patronatem honorowym to wydarzenie.

Wt., 21 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska