Nieużytki rolne znane są ze swojej małej atrakcyjności inwestycyjnej i problemem zagospodarowania. Wśród Gmin pojawił się pewien pomysł, zagospodarowania tych trudnych przestrzeni – tym pomysłem są pola golfowe!
Samorządy w tych obiektach sportowych widzą szanse na poprawę wizerunkową swoich okolic. Powstaną piękne obiekty sportowe, ale też nowe miejsca pracy. Dodatkowo, zyska na tym młodzież oraz okoliczne działki, stając się atrakcyjniejsze dla inwestorów.
Planowane inwestycje w postaci pól golfowych, nie tylko pomogą gminą zagospodarowywać nieużytki rolne, skorzystają na tym mieszkańcy a w szczególności młodzież. Dzięki możliwości korzystania z nowoczesnych obiektów, otrzymają okazje próby swoich sił w nowej dyscyplinie, do tej pory nie dostępnej w ofercie szkół. Wielu nam może się to wydawać niewiarygodne, ale jeden z najpopularniejszych sportów świata, będzie obecny nie tylko w większych miastach Polski.
Na szczęście Polska wzięła przykład z Zachodu i finansowanie obiektów golfowych ma pochodzić ze środków samorządu lokalnego. I pierwszym krajowym polem golfowym wybudowanym ze środków publicznych jest „Zawarcie” w Gorzowie Wielkopolskim. W zeszłym roku inwestycję w golfa rozpoczęła Gmina Lublin. Nad Zalewem Zemborzyckim ma powstać 6 dołkowy obiekt.
Tak więc widok zadbanych połaci trawników, odgłos uderzanej piłeczki i rajdy meleksów, będą na porządku dziennym, gmin. I wszystko to, ogólnodostępne.
Na sam początek może nie powstaną 18-dołkowe pola, ale obiekty typu Driving Range, czyli strzelnice treningowe, są w zasięgu Samorządów. Tak samo jak 9 dołkowe pola, będące w pełni funkcjonalną połową pełnowymiarowego pola golfowego, mając po 20-30 ha
Powstające kompleksy sportowe pozwolą szkolić setki młodych osób, z których rosną późniejsi sportowcy, powstaną nowe miejsca pracy dające możliwości rozwoju. Natomiast dla inwestujących gmin równie ważnym argumentem jest fakt, że nieużytki rolne staną się atrakcyjnymi miejscami.
Źródło: pb.pl