Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

38 mln zł z UE na program teleopieki domowej dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami

38 mln zł z UE na program teleopieki domowej dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami fotolia.pl

38 mln zł z unijnych funduszy trafi do podlaskich gmin i ośrodków pomocy społecznej na programy wsparcia dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, gdzie będzie realizowana teleopieka domowa.

Program teleopieki domowej - program wsparcia polityki senioralnej oraz osób z niepełnosprawnościami to strategiczny program województwa podlaskiego realizowany z program Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. 22 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego władze województwa podpisały umowy z przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej z poszczególnych gmin. Wsparcie otrzymało 35 takich ośrodków z województwa podlaskiego.

Przed podpisaniem umów marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że to program, który skierowany jest do ludzi starszych, z niepełnosprawnościami, z zaburzeniami psychicznymi. - To są ludzie, którzy potrzebują tej pomocy, ludzie, którzy powinni być otoczeni naszą opieką, dlatego jest pod wrażeniem jak dużo ośrodków zgłosiło się do tego projektu – powiedział.

Marszałek ocenił, że to trudne zadanie, które wymaga dobrej koordynacji, dobrych kadr, a gminy, które zgłosiły się do programu mają ośrodki miejskie i miejsko-gminne, które niosą pomoc dla takich osób.

Kosicki poinformował, że projekt będzie trwał cztery lata, a w ramach niego będą realizowane usługi opiekuńcze, asystenckie i teleopieki, ale też i usługi sąsiedzkie. Cały program to 42 mln zł, z czego 38 mln zł to wsparcie unijne, a pozostała kwota to wkłady własne gmin.

Źródło: niepelnosprawni.pl

Pt., 29 Gr. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś