Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pół miliona zł na potańcówki wiejskie

Pół miliona zł na potańcówki wiejskie fotolia.pl

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił rozpoczęcie naboru wniosków o granty w ramach programu „Potańcówki Wiejskie”, przewidującego wsparcie projektów związanych z organizacją potańcówek na obszarach wiejskich.

Głównym celem Programu jest inicjowanie oraz wspieranie przedsięwzięć związanych z kulturą mieszkańców obszarów wiejskich. Program zakłada również wspieranie działań na rzecz zachowania i upowszechniania tradycyjnej kultury ludowej, w tym muzyki, tańca, śpiewu, folkloru słowno-muzycznego, strojów i gwary.

Istotne jest, aby organizatorzy potańcówek nawiązywali współpracę z wykonawcami tradycyjnej muzyki lokalnej, odnoszącej się do miejsca, w którym odbywa się impreza.

W trakcie realizacji projektu zaleca się podkreślenie roli lokalnej gwary oraz strojów ludowych.

Wnioski o granty mogą składać:

  • Koła gospodyń wiejskich.
  • Ochotnicze straże pożarne.
  • Organizacje pozarządowe (inne niż wymienione powyżej).
  • Samorządowe instytucje kultury.

Dofinansowanie przyznawane jest w formie bezzwrotnej dotacji do 10.000 złotych. Wkład własny nie jest wymagany. Ostateczny termin składania wniosków upływa 16 czerwca 2023 roku.

Projekty, które uzyskają dofinansowanie mają być zrealizowane w terminie 1 sierpnia – 31 października 2023 roku. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Źródło: NIKiDW

Czw., 18 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś