Ruszył konkurs Interreg Slam 2022, którego organizatorem jest program Interact. Jest on oparty na storytellingu (storytelling z ang. opowiadanie, narracja) dla projektów i programów Interreg. W ramach konkursu należy przygotować historię pojedynczego projektu, kilku projektów albo samego programu.
Tematem tegorocznej edycji jest MŁODZIEŻ.
Do konkursu mogą być zgłaszane projekty związane z tą tematyką w ramach Interreg oraz Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa. Nie ma ograniczeń co do liczby aplikacji na dany program. Jury konkursu (przedstawiciele Komisji Europejskiej, programów Interact, Interreg oraz niezależni eksperci) wybierze 6 najlepszych aplikacji do konkursu. Tych sześciu aplikantów:
- wygra produkcję wideo, która weźmie udział w konkursie w mediach społecznościowych we wrześniu;
- weźmie udział w treningu, który przygotuje ich do występu na scenie – program trwa od czerwca do października 2022 r. z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej;
- zaprezentuje historię projektu na scenie w Brukseli, w październiku podczas Rocznego Wydarzenia Interreg. Wszystkie koszty podróży i zakwaterowania zostaną pokryte dla maksymalnie 3 uczestników na projekt.
Konkurs jest wielką okazją dla projektów, dzięki której mogą zyskać uwagę setek tysięcy Europejczyków. Ponadto będzie można wykorzystać materiał wideo na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych jako własny materiał promocyjny.
W celu wsparcia uczestników konkursu, organizator zaplanował 24 maja br. w godz. 11.00-12.30 szkolenie z udziałem eksperta od storytellingu.
Aby aplikować należy przedstawić historię projektu lub programu do Wspólnego Sekretariatu programu, wykorzystując do tego specjalnie przygotowany szablon. Aplikacje muszą być złożone przez Wspólny Sekretariat programu do 6 czerwca 2022 r., dlatego należy skonsultować z nim swój udział i historię swojego projektu/programu odpowiednio wcześniej.
Materiał wideo, który pomoże wypełnić szablon można obejrzeć tutaj.
Więcej informacji, w tym regulamin oraz szablon dostępne są na stronie programu Interact.
Źródło: Portal Funduszy Europejskich