Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Druga wersja projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej w konsultacjach

Druga wersja projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej w konsultacjach fotolia.pl

Do 15 września 2021 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi będą trwały konsultacje drugiej wersji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Tak jak w I etapie konsultacji, każdy zainteresowany ma możliwość zapoznania się z projektem Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 i zgłoszenia swojego stanowiska.

Druga wersja projektu Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027 została uzupełniona o szereg obszarów, których nie zawierała pierwsza wersja projektu Planu. Propozycje rozwiązań przedstawione w drugiej wersji projektu Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027 zawierają m.in. podział budżetu, pełny katalog interwencji oraz wskaźniki monitorowania realizacji Planu. Ponadto w związku ze zgłoszonymi uwagami wprowadzono szereg zmian i uszczegółowień. Zgodnie z przepisami UE, Plan powinien być szeroko konsultowany, na każdym etapie prac programowych – stąd też druga wersja Planu jest przekazywana do zaopiniowania w konsultacjach publicznych.

Druga wersja projektu Planu to efekt pracy zespołów eksperckich, które dokonały oceny i zidentyfikowały najistotniejsze potrzeby, a także wypracowały sposób w jaki należy na nie odpowiedzieć. Druga wersja projektu Planu to również dokument doprecyzowany w kontekście osiągniętego unijnego kompromisu Rady, Parlamentu i KE, w ramach którego państwa członkowskie przyjęły wspólną wizję zreformowanej Wspólnej Polityki Rolnej.

Stanowisko opinii publicznej będzie służyć dalszemu dostosowaniu dokumentu strategicznego do potrzeb sektora rolno-spożywczego i obszarów wiejskich. Zgłoszone opinie, uwagi, stanowiska pomogą wypracować najbardziej wyważone rozwiązania, które umożliwią uwzględnienie zróżnicowanych potrzeb obywateli, grup, środowisk i instytucji. Pozwolą także wypracować ostateczny kształt przyszłych instrumentów i wsparcia.

Materiały wraz z formularzem do zgłaszania propozycji zmian dostępne są tutaj.

Źródło: www.gov.pl/rolnictwo

Czw., 12 Sp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel