Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Podkarpacie - Nowy Inkubator Przedsiębiorczości

Podkarpacie - Nowy Inkubator Przedsiębiorczości fotolia.pl

Krosno zostało wzbogacone o nowoczesny budynek biurowo-produkcyjny, który ma wesprzeć innowacyjne firmy w rozwoju. Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inkubator umożliwi powstawanie nowych firm i wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej Krosna i okolic, co może się przełożyć na rozwój całego Podkarpacia.

„Realizacja projektu pozwoli na stworzenie lepszych warunków dla powstawania i rozwoju MŚP. Początkujący przedsiębiorcy będą mogli tu pracować nad swoimi innowacyjnymi pomysłami przede wszystkim w obszarze regionalnych inteligentnych specjalizacji, czyli lotnictwie, informatyce i telekomunikacji, motoryzacji oraz w sektorach wpływających na jakość życia.” – czytamy na stronie funduszy europejskich.

Budynek to ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych ogólnej powierzchni składających się z 30 pomieszczeń biurowych i 11 boksów produkcyjnych. Koszt projektu to 34,8 mln złotych, z czego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego dofinansowanie tego projektu wyniosło ponad 24 mln złotych.

Inkubator będzie mógł wesprzeć około 11 firm inkubowanych w zakresie doradczym, korzystania z zasobów biurowych, bądź magazynowych i produkcyjnych inkubatora.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Pt., 16 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła