Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zachodniopomorskie: pieniądze na zawodówki

Zachodniopomorskie: pieniądze na zawodówki fotolia.pl

Samorządy zachodniopomorskie będą mogły pozyskać dofinansowanie na prowadzone przez siebie szkoły zawodowe. Zarząd województwa ogłosił konkurs w ramach działania 9.8, w którym wnioski będzie można składać od końca maja do końca lipca. Maksymalny poziom dofinansowania projektu ustalono na 85 proc. wydatków kwalifikowanych do sfinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zarząd województwa przeznaczył na konkurs 25 mln zł.

Jakie inwestycje dostaną wsparcie?

Ogólnie rzecz biorąc na konkurs mogą być zgłaszane przedsięwzięcia infrastrukturalne służące dostosowaniu szkół zawodowych do potrzeb rynku pracy i regionalnych specjalizacji. Mogą to być przede wszystkim różnego rodzaju rozbudowy i przebudowy. Dostosowanie sal i ich wyposażenie też będzie mogło być sfinansowane, jednak wyłącznie w sytuacji braku wykorzystania EFS. Budowa nowych obiektów dofinansowana zostanie jedynie w sytuacji, gdy nie ma możliwości adaptacji istniejącej infrastruktury i dotyczyć może jedynie regionalnego ośrodka kształcenia zawodowego. W przypadku zdiagnozowania potrzeby utworzenia takiego ośrodka, dostarczającego infrastrukturę (warsztaty, wyposażenie), której brak jest na rynku kształcenia zawodowego, możliwe będzie również jej sfinansowanie. Zarząd województwa ostrzega, że nie da pieniędzy na projekty polegające na modernizacji lub budowie obiektów, jeśli nie zostaną zaplanowane działania przyczyniające się do wzrostu efektywności kształcenia i jego dostosowania do wymogów regionalnego rynku pracy, realizowane w ramach EFS.

Budżet państwa dorzuci na obszarze rewitalizacji

W ramach konkursu możliwe jest pozyskanie dodatkowych 10 proc. wydatków kwalifikowanych do refundacji o ile projekt będzie realizowany na obszarze rewitalizacji wskazanym w programie rewitalizacji znajdującym się na wykazie prowadzonych przez zachodniopomorski urząd marszałkowski.

Z dokumentacją konkursową można zapoznać się tutaj.

Źródło: rpo.wzp.pl

Sob., 6 Mj. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża