Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Skład komisji lekarskich orzekających o kwalifikacji wojskowej

Skład komisji lekarskich orzekających o kwalifikacji wojskowej fotolia.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało nowelizację w sprawie komisji lekarskich orzekających o stopniu zdolności do służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej.

Zmiana rozporządzenia wynika z ustawy z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o Agencji Mienia Wojskowego oraz niektórych innych ustaw, którą dokonano zmiany art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, polegającej na zastąpieniu w składzie powiatowych komisji lekarskich pracowników średniego personelu do spraw zdrowia - pielęgniarką lub ratownikiem medycznym. Wobec powyższego, niezbędna jest nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 20 marca 2023 r. w sprawie komisji lekarskich orzekających o stopniu zdolności do służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej.

Ponadto, w związku z trudnościami z obsadzeniem stanowisk lekarzy w powiatowych i wojewódzkich komisjach lekarskich proponuje się zniesienie wymogu posiadania specjalizacji od członka komisji – lekarza w powiatowej komisji lekarskiej oraz zniesienia wymogu posiadania specjalizacji w konkretnej dziedzinie medycyny od członka komisji – lekarza wojewódzkiej komisji lekarskiej.

Źródło: RCL

Wt., 23 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś