Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dokumenty rozliczeniowe za szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 do 20 września br.

Dokumenty rozliczeniowe za szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 do 20 września br. fotolia.pl

1 września br. Prezes NFZ podpisał nowelizację zarządzenia Niniejsze zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (z późn. zm.).

Jest to wykonaniem polecenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2023 r. zmieniającego polecenia z dnia 2 marca 2021 r. W związku z zakończeniem obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, a tym samym utratą uprawnienia farmaceutów do badania kwalifikacyjnego poprzedzającego szczepienie i realizację szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, Minister Zdrowia zmienił polecenia z dnia 2 marca 2021 r., wprowadzając ostateczny terminu rozliczeń z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 szczepień ochronnych na wirusa SARS- CoV-2 w aptekach ogólnodostępnych.

Mając na uwadze powyższe podmiot prowadzący aptekę ogólnodostępną wpisany do wykazu, podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, w celu rozliczenia szczepień przeciwko SARS-CoV-2 wykonanych do 30 czerwca 2023 r., zobowiązany jest do przekazania dokumentów rozliczeniowych, w terminie do 20 września 2023 r.

Źródło: https://baw.nfz.gov.pl/NFZ/document/1989/Zarzadzenie-129_2023_DSOZ 

Wt., 5 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka