Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Europejskie Miasta Przeciwko Narkotykom

Europejskie Miasta Przeciwko Narkotykom fotolia.pl

Europejskie Miasta Przeciwko Narkotykom (ECAD), sieć europejskich miast i gmin promujących zdrowie zmierzając do Europy wolnej od narkotyków i wspierając Konwencje ONZ zaprasza na 28 Konferencję Burmistrzów w Qwara na Malcie, która odbędzie się 11 i 12 maja br.

Konferencja Burmistrzów jest miejscem spotkań przedstawicieli z Europy, którzy pracują nad zapobieganiem narkomanii, wprowadzaniem praktyk opartych na danych naukowych, zwiększeniem dostępu do leczenia oraz promowaniem usług związanych z powrotem do zdrowia i reintegracją.

Konferencja jest jedyna w swoim rodzaju i oferuje możliwości wzmocnienia potencjału oferowanych przez krajowych i międzynarodowych naukowców i przedstawicieli pracujących w tej dziedzinie, jak również dzięki lokalnej wizycie studyjnej. Konferencja koncentruje się na zapobieganiu, leczeniu i odzyskiwaniu wolności od nałogu dzięki zastosowaniu najlepszych praktyk, badań i narzędzi, które mogą być wykorzystane na poziomie lokalnym.

Ta konferencja jest jedyna w swoim rodzaju, podczas której miasta członkowskie ECAD, organizacje pozarządowe, grupy samopomocy, ośrodki leczenia, władze lokalne, regionalne i krajowe, politycy i inni decydenci oraz inne osoby z Europy spotykają się, aby dzielić się doświadczeniami i najlepszymi praktykami.

11 maja udział wezmą różni prelegenci ze środowiska akademickiego, władz lokalnych i organizacji pozarządowych. Następnie odbędzie się sesja plenarna burmistrzów ECAD dla miast członkowskich. 12 maja odbędzie się wizyta studyjna dla wszystkich uczestników, podczas której zostaną przedstawione najlepsze lokalne praktyki w tej dziedzinie. Będzie to doskonała okazja do praktycznej wymiany doświadczeń.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla jednego przedstawiciela z każdej organizacji. Rejestracja trwa do 21 kwietnia.

Zgłoszeń należy dokonywać pod tym linkiem

Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: IP

Wt., 11 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska