Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Wspólnie dla zmian w systemie ochrony zdrowia" - przed nami Kongres Rzecznicy Zdrowia 2023

fotolia.pl

18 i 19 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Kongresu Rzecznicy Zdrowia, którego organizatorem są Fundacja Rzecznicy Zdrowia oraz redakcja portalu Cowzdrowiu.pl.

Kongres Rzecznicy Zdrowia to nowe przedsięwzięcie na mapie wydarzeń poświęconych dyskusji nad zmianami w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Celem wydarzenia jest m.in. budowanie świadomości społecznej w zakresie ochrony zdrowia, a także zainicjowanie poświęconej tej tematyce debaty publicznej angażującej szerokie grono interesariuszy.

Zakres tematyczny Kongresu obejmuje szereg kluczowych zagadnień systemowych – wdrożenia projektowanych reform, finansowanie ochrony zdrowia, nierówności w zdrowiu, wprowadzenie Narodowej Strategii Onkologicznej, wyzwania kadrowe i wynagrodzenia pracowników, profilaktykę czy politykę lekową. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele świata nauki, administracji publicznej i szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia z przedstawicielami organizacji pacjentów na czele.

- Ambicją Kongresu Rzecznicy Zdrowia 2023 jest zderzenie spojrzeń na system ochrony zdrowia i wymiana doświadczeń związanych z efektywnym i ukierunkowanym funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia. Dlatego do dyskusji zapraszamy szerokie grono ekspertów, dla których dobro pacjentów oraz efektywnie działający system ochrony zdrowia są priorytetami. Zależy nam nie tylko na dialogu, ale również wypracowaniu konkretnych propozycji rozwiązań, które przyczynią się do poprawy efektywności działania systemu ochrony zdrowia i rozwoju kompetencji zdrowotnych społeczeństwa. Termin Kongresu przypada w szczególnym czasie. Wybory parlamentarne, niestabilna sytuacja geopolityczna w regionie oraz postpandemiczny dług zdrowotny sprawiają, że dyskusja związana z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia, jego finansowaniem, ale również odpowiedzialnością obywateli za własne zdrowie – zdaje się być niezwykle potrzebna – mówi Marta Markiewicz, prezes Zarządu Fundacji Rzecznicy Zdrowia.

Aby zadbać o kompleksowe spojrzenie na temat problemów w ochronie zdrowia w Polsce, organizatorzy zapraszają do udziału również szefów placówek medycznych, ekspertów, samorządowców i pacjentów z całego kraju, a także dziennikarzy mediów lokalnych. Oprócz paneli dyskusyjnych przewidziano również praktyczne warsztaty organizowane m.in. dla pacjentów czy dziennikarzy.

Formularz zgłoszeniowy do udziału w wydarzeniu dostępny jest na stronie internetowej rzecznicyzdrowia.pl. Liczba miejsc uprawniających do udziału stacjonarnego jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z zapisami. Osoby, które nie będą mogły w trakcie Kongresu być w Warszawie, mogą zgłosić chęć udziału online. Obie formy uczestnictwa w wydarzeniu są bezpłatne.

Związek Powiatów Polskich objął patronatem honorowym to wydarzenie.

Czw., 6 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska