Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak przebiegać mają odwiedziny w szpitalach?

Jak przebiegać mają odwiedziny w szpitalach? fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia wydało rekomendacje odnośnie odwiedzin w szpitalach w związku z postępem realizacji Narodowego Programu Szczepień. Rekomendacje te przedstawiają się następująco.

Jeżeli pacjent jest zaszczepiony przeciw COVID-19 lub przebył zakażenie wirusem SARS-CoV-2, rekomenduje się umożliwienie odwiedzin przez: osoby zaszczepione przeciw COVID-19, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które: posiadają negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-21 lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które nie spełniają warunków (tj. nie uzyskały negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz nie przebyły zakażenia wirusem SARS-CoV-2), przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

Jeżeli pacjent nie spełnia warunków tj. nie jest zaszczepiony przeciw COVID-19, nie przebył zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz nie posiada negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 rekomenduje się umożliwienie odwiedzin przez: osoby zaszczepione przeciw COVID-19, przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego, osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które spełniają warunki tj. uzyskały negatywny wynik testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 lub przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2, przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

Nie rekomenduje się odwiedzania takiego pacjenta, przez osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które nie spełniają warunków określonych (tj. nie uzyskały negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz nie przebyły zakażenia wirusem SARS-CoV-2), z wyjątkiem sytuacji szczególnych, które powinny być określone przez kierownika podmiotu leczniczego np. w przypadku wizyt pożegnalnych (w stanie realnego zagrożenia śmiercią) pacjentów tego podmiotu.

Źródło: MZ

Czw., 9 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek