Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkolenia z zakresu opieki i rehabilitacji osób sprawujących opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu

Szkolenia z zakresu opieki i rehabilitacji osób sprawujących opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu fotolia.pl

Od 30 września do 22 października br. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, Działanie 8.3 – Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się:

  • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,
  • jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego,
  • podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie statutowo działające w obszarze pomocy i integracji społecznej oraz działalności leczniczej.
  • podmioty działające w publicznym i niepublicznym systemie ochrony zdrowia, w tym w szczególności POZ.

Dofinasowanie można otrzymać na następujące działania:

  • Szkolenia z zakresu opieki i rehabilitacji osób sprawujących opiekę nad osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (rodziny, opiekunowie prawni).
  • Tworzenie i/lub funkcjonowanie wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego w połączeniu z nauką ich obsługi i doradztwem w zakresie jego wykorzystania w celu tworzenia warunków do opieki domowej.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów to 1 000 000,00 zł, natomiast maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wynosi 95% wartości projektu.

Źródło: Serwis RPO Województwa Podkarpackiego

Czw., 2 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba