Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obostrzenia? Tak, ale tylko dla niezaszczepionych

Obostrzenia? Tak, ale tylko dla niezaszczepionych fotolia.pl

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jeżeli w życie wejdą jakieś obostrzenia covidowe to nie będą one obejmowały osób, które są zaszczepione. Jak wskazał mister osoby niezaszczepione, nie mogą ponosić kosztów nieodpowiedzialności innych.

Według zapewnień ministra organizatorzy rozrywki i kultury jak i właściciele restauracji będą mogli sprawdzać czy dana osoba jest zaszczepiona, czy też nie.

Ponadto poinformował, że szczepieniami trzecią dawka szczepionki przeciwko wirusowi COVID-19 zostanie objęte siedem grup. Grupy te są następujące: pacjenci otrzymujący aktywne leczenie przeciwnowotworowe, po przeszczepach narządowych przyjmujących leki immunosupresyjne lub terapie biologiczne, po przeszczepie komórek macierzystych w ciągu ostatnich dwóch lat, z umiarkowanymi lub ciężkimi zespołami pierwotnych niedoborów odporności, z zaawansowanym lub nieleczonym zakażeniem wirusem HIV, leczonych aktualnie dużymi dawkami kortykosteroidów lub innych leków, które mogą hamować odpowiedź immunologiczną oraz pacjenci dializowani przewlekle z powodu niewydolności nerek.

Czw., 2 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek