Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Premia dla POZ za zwiększenie liczby szczepień przeciwko COVID-19

Premia dla POZ za zwiększenie liczby szczepień przeciwko COVID-19 fotolia.pl

Za zwiększenie liczby szczepień i liczby zaszczepionych osób w poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, poradnie otrzymają premię.

We  wtorek, 27 lipca, weszło w życie zarządzenie Prezesa NFZ, z którego wynika, że poradnie mogą otrzymać dwa rodzaje gratyfikacji finansowej: premię cząstkową i premię całościową. Lekarze POZ otrzymają premię cząstkową za procentowy wzrost udziału zaszczepionych pacjentów w swojej populacji, w dwóch grupach wiekowych: 12-55 lat i powyżej 55 lat.

Wysokość premii różni się od okresu, w którym poradnia szczepiła oraz od wieku pacjentów. Za szczepienie osób po 55 roku życia stawka jest wyższa. Podobnie, jak za szczepienie od połowy lipca, w sierpniu i wrześniu br.

Stawki wahają się od 15 do 30 groszy. Nalicza się je za każdy 1% zwiększonej liczby zaszczepionych pacjentów z listy lekarza POZ i mnoży przez liczbę wszystkich pacjentów z listy. Premie cząstkowe będą wypłacane w dwóch transzach: po 30 września i po 31 grudnia.

Oprócz premii cząstkowych poradnia POZ może otrzymać premię całościową (roczną). Ta przysługuje za osiągnięcie jednego z 5 progów zaszczepienia swoich pacjentów. Progi zaczynają się od 60%. Ostatni to ponad 80%.

Do każdego progu przypisana jest inna stawka, od 1,70 zł (dla progu 60%) do maksymalnie 5 zł (dla progu przekraczającego 80%). Wysokość premii oblicza się mnożąc stawkę przypisaną do danego progu przez liczbę wszystkich pacjentów zapisanych do lekarza POZ. Premia całościowa jest jednorazowa i zostanie wypłacona do 15 stycznia 2022 roku.

Źródło: NFZ

Śr., 28 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek