Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jest tegoroczna wersja „Wakacyjnego poradnika pacjenta” – w cieniu koronawirusa

Jest tegoroczna wersja „Wakacyjnego poradnika pacjenta” – w cieniu koronawirusa fot.pixabay.com

Tegoroczną, siódmą już wersję „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” Rzecznik Praw Pacjenta opracował pod kątem epidemii z uwzględnieniem najnowszych zmian w przepisach. W poradniku można znaleźć praktyczne porady i informacje czym charakteryzuje się koronawirus, jakich zasad powinniśmy przestrzegać żeby się nie zarazić, jak prawidłowo myć ręce i gdzie się leczyć w czasie epidemii COVID-19.

W „Wakacyjnym poradniku…” można także znaleźć wskazówki co do tego, co zabrać ze sobą w wakacyjnej apteczce, jak skorzystać z pomocy lekarza poza miejscem zamieszkania oraz w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich powinniśmy zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy. „Wakacyjny Poradnik Pacjenta – Urlop w czasie epidemii” zawiera również informacje na temat praw pacjenta, gdyż niezależnie od tego, czy jesteśmy na wakacjach czy nie, jeśli korzystamy ze świadczeń zdrowotnych w przychodni lub szpitalu prawa pacjenta przysługują nam zawsze i powinniśmy je znać.

W publikacji RPP przypomina o tym, żeby przed wyjazdem zabezpieczyć się w odpowiedną ilość leków, które przyjmujemy na stałe oraz podpowiada, jak należy postąpić w sytuacji, kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie.

„Wakacyjny Poradnik…” można znaleźć tutaj.

Źródło: www.gov.pl/rpp

Pt., 2 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel