Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Samorząd Mazowsza przekaże 13 mln zł na wsparcie zespołów ratownictwa medycznego

Samorząd Mazowsza przekaże 13 mln zł na wsparcie zespołów ratownictwa medycznego fotolia.pl

Dodatkowe środki z Unii Europejskiej w kwocie 13 mln zł zostaną przekazane przez samorząd Mazowsza na wsparcie zespołów ratownictwa medycznego. To odpowiedź na potrzeby wywołane pandemią koronawirusa. Środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu potrzebnego do ratowania zdrowia i życia mieszkańców, a także sfinansowanie wynagrodzeń dla personelu. 

Sytuacja epidemiczna cały czas jest bardzo ciężka, przez to konieczne jest wsparcie dla stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego.

Samorząd Mazowsza zdecydował o skierowaniu kolejnych środków europejskich na wsparcie pięciu stacji pogotowia ratunkowego w Warszawie, Ostrołęce, Siedlcach, Płocku i w Radomiu.

Dzięki wsparciu z UE możliwy będzie zakup 47 sztuk potrzebnego sprzętu medycznego, w tym 15 respiratorów, 9 defibrylatorów, 3 urządzenia do masażu serca, czy 6 videolaryngoskopów. Stacje pogotowia doposażone zostaną również w koncentratory tlenu, tak ważne w przypadku pacjentów z trudnościami oddechowymi. Dofinansowanie pozwoli także na zakup zamgławiaczy potrzebnych do prowadzenia dezynfekcji. W warszawskiej placówce konieczna jest modernizacja trzech kanałów samochodowych, w czym również pomogą fundusze europejskie.

Ponad rok trwania epidemii oraz jej skala jest ogromnym obciążeniem dla zespołów ratownictwa medycznego, dlatego dodatkowe środki przeznaczone zostaną na wynagrodzenia za pracę w szczególnych warunkach i godzinach nadliczbowych, a także sfinansowanie personelu pozwalającego na zapewnienie bieżącej pracy stacji. W ramach projektu możliwe jest także przeszkolenie 1013 pracowników w zakresie korzystania ze środków ochrony i ich utylizacji.

Źródło: Mazovia.pl

Wt., 6 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska