Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak zachowywać się w punkcie szczepień?

Jak zachowywać się w punkcie szczepień? fotolia.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina jak trzeba się zachowywać czekając na szczepienie w punkcie szczepień. Przede wszystkim należy pamiętać o konieczności zachowania dystansu społecznego i noszeniu maseczek.

Udając się na szczepienia ważne jest zachowanie kilku zasad. Na początku należy zadbać o punktualność. Nie należy przychodzić na szczepienie za wcześnie, spóźnienia również nie są mile widziane. Na szczepienie trzeba przyjść 15 minut przed wyznaczonym czasem. Każdy pacjent zna dokładny dzień i godzinę szczepienia. Wszystko po to, aby w punkcie szczepień nie gromadziło się więcej osób, niż jest to konieczne. Nie ma więc sensu, aby pacjent przychodził na godzinę przed wyznaczonym terminem – i tak pacjent nie zostanie wcześniej przyjęty.

Czekając na swoją kolejkę do szczepienia należy pamiętać o zachowaniu 1,5 m dystansu. Ponadto obowiązkowo należy mieć ubraną maseczkę. Maseczkę trzeba mieć założoną prawidłowo, czyli tak aby zasłaniała usta i nos. Tylko w ten sposób maseczka spełnia swoją rolę i chroni przed zakażeniem Koronawirusem.

Przed wejściem do punktu szczepień trzeba umyć i zdezynfekować ręce. Po szczepieniu należy pamiętać także o ponownym umyciu rąk.

Źródło: NFZ

Wt., 30 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek