Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pracodawco zgłoś pracowników do szczepień!

Pracodawco zgłoś pracowników do szczepień! fotolia.pl

Do 28 grudnia br. można zgłaszać pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Zgłoszeń można dokonać za pomocą formularza internetowego. Za zebranie listy chętnych do szczepień odpowiadają pracodawcy.

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną:

  • pracownicy szpitali węzłowych,
  • pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
  • pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

Do wymienionych grup zalicza się także personel niemedyczny pracujący, we wskazanych jednostkach. Szczepienia obejmą personel administracyjny i pomocniczy, a także wolontariuszy i stażystów.

Większość obowiązków związanych ze szczepieniem spoczywa na pracodawcy. Sam proces szczepienia wygląda następująco: zgłoszenie do pracodawcy, wypełnienie oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, wybranie przez pracodawcę szpitala węzłowego i przekazanie listy chętnych, ustalenie grafiku szczepień przez szpital węzłowy i zaproszenie zainteresowanych na szczepienia, pierwsze szczepienie oraz umówienie się na podanie drugiej dawki szczepienia.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną bezpłatną infolinię z informacjami odnośnie szczepień. Infolinia przeznaczona jest dla obywateli, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Numer infolinii to: 989

Źródło: NFZ

Wt., 22 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek