Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przyznano Kryształowe Pióra za najlepsze prace dziennikarskie związane z tematyką zdrowia

Przyznano Kryształowe Pióra za najlepsze prace dziennikarskie związane z tematyką zdrowia fotolia.pl

21 czerwca br. w warszawskim Hotelu Bristol miało miejsce uroczystsze ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród 11 edycji ogólnopolskiego Konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra. Pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 8 dziennikarzy w czterech kategoriach, jury przyznało też 17 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną.

Ideą konkursu Kryształowe Pióra jest promowanie i wyróżnienie aktywności dziennikarzy, którzy zwiększają społeczną świadomość na temat zagrożeń związanych z najpopularniejszymi chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, cukrzyca oraz depresja, a także choroby nowotworowe.

Konkurs organizowany był w czterech kategoriach:

  • Choroby serca – rosnące zagrożenie
  • Depresja – przełamać tabu
  • Cukrzyca – wygrać z postępem choroby
  • Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie

Tegoroczna edycja obfitowała w rekordową liczbę zgłoszonych prac – ponad 200 publikacji prasowych, artykułów internetowych oraz materiałów radiowo-telewizyjnych. Kryształowe Pióra otrzymało 8 dziennikarzy, jury przyznało też 17 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną.

Laureatami I nagrody w kategorii „Choroby serca – rosnące zagrożenie” została Redaktor Joanna Cieśla z Polityki za artykuł pt.: Serce dam, w której imieniu nagrodę odebrała Agnieszka Krzemińska oraz Redaktor Dorota Romanowska z Newsweeka za artykuł pt.: Złamane serce szybko się zrasta.

W kategorii „Depresja - przełamać tabu” najwyższe uznanie jury oraz I miejsce zdobyli Redaktor Artur Wolski z Programu 1 Polskiego Radia za audycję pt.: Depresja… to nie tylko obniżony nastrój, a także Redaktor Ewelina Lis oraz Redaktor Renata Kim z Newsweeka za wspólny artykuł pt.: Porcelanowe aniołki.

Najwyższe uznanie jury oraz I miejsce w kategorii „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie” zdobył Redaktor Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Rak skóry to nie tylko czerniak.

W kategorii „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” najwyższe uznanie jury oraz I nagrodę otrzymała Redaktor Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej za artykuł pt.: Co jest najgorsze w cukrzycy oraz Redaktor Ewa Podolska z radia TOK FM za audycję Stopa cukrzycowa rozpisana na lekarza, pielęgniarkę i kilku pacjentów.

W tym roku organizatorzy konkursu wraz z Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia postanowili wręczyć również Nagrodę Specjalną dla Redaktor Katarzyny Pinkosz za książkę „Wybudzenia. Powrót do życia - polskie historie”, przedstawiającą doświadczenia osób, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą, rozmowy z ludźmi, o których życiu zadecydowały sekundy: wypadek, udar czy zakrztuszenie.

Konkurs jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.

Źródło: servier.pl oraz medexpress.pl

Pt., 23 Czrw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa