Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa rekrutacja na szkolenia związane z transgraniczną opieką zdrowotną

Trwa rekrutacja na szkolenia związane z transgraniczną opieką zdrowotną fotolia.pl

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął realizację szkoleń w ramach projektu pn. Wzrost jakości zarządzania w systemie ochrony zdrowia poprzez wsparcie Krajowego Punktu Kontaktowego do spraw Transgranicznej Opieki Zdrowotnej. Obecnie trwa rekrutacja uczestników spośród pracowników funduszu (Centrali i Oddziałów Wojewódzkich), odpowiedzialnych m.in. za udzielanie informacji i prowadzenie Krajowego Punktu Kontaktowego.

Rozpoczęcie szkoleń dla świadczeniodawców zaplanowano na luty 2015 r.

Realizowane będą w systemie dwudniowych spotkań po 8 godzin wykładowych.

Podzielone zostały na dwie części - w ramach bloku poświęconego świadczeniom udzielanym zgodnie z przepisami dyrektywy transgranicznej, przekazywane są informacje na temat różnicy pomiędzy przepisami o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego i systemem transgranicznej opieki zdrowotnej, uregulowanej przepisami dyrektywy.

Szczegółowo omówione zostaną również zadania informacyjne Krajowego Punktu Kontaktowego oraz oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, wynikające ze stosowania dyrektywy.

Program szkoleń obejmuje także zagadnienia związane z kontynuacją leczenia rozpoczętego w ramach transgranicznej opieki zdrowotnej po powrocie do Polski, obowiązki informacyjne podmiotów wykonujących działalność leczniczą w kontekście dyrektywy transgranicznej, procedury rozpatrywania wniosków o zwrot kosztów przez oddziały wojewódzkie Funduszu wraz z zasadami finansowania świadczeń, a także ogólne zasady dotyczące zwrotu kosztów świadczeń udzielonych polskim świadczeniobiorcom. Drugi blok tematyczny obejmuje doskonalenie umiejętności interpersonalnych w zakresie komunikacji.

Celem realizacji projektu jest poprawa jakości zarządzania w systemie ochrony zdrowia w zakresie praw i obowiązków wynikających z Transgranicznej Opieki Zdrowotnej. Podejmowane działania skupiają się przede wszystkim na poprawie polityki informacyjnej prowadzonej przez Fundusz w stosunku do pacjentów i podmiotów udzielających świadczeń medycznych. Projekt przewiduje szereg aktywności o charakterze edukacyjnym i informacyjnym, m.in. szkolenia, konferencje oraz wydanie dwóch publikacji informacyjnych.

Odbiorcami szkoleń są pracownicy płatnika oraz świadczeniodawców, którzy dzięki zdobytej wiedzy przygotowani będą do udzielania pacjentom kompleksowej informacji na temat zasad i warunków korzystania z opieki transgranicznej.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i zakończy się we wrześniu 2015 r.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontaktując się z: Panią Jowitą Furmanik: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 572 60 98 oraz Panią Anną Chwałek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 22 572 61 76

Źródło: MZ

Czw., 4 Gr. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka