Celem inicjatywy jest rozwój współpracy i ułatwienie tworzenia partnerskich sieci, umożliwiających przekazywanie wiedzy, doświadczeń, technologii i najlepszych praktyk pomiędzy beneficjentami a podmiotami z Państw Darczyńców: Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.
Uprawnionymi do składania wniosków są polskie podmioty publiczne i prywatne, a także organizacje pozarządowe będące osobami prawnymi i działające w interesie publicznym, między innymi:
- podmioty prowadzące działalność leczniczą świadczące usługi zdrowotne finansowane ze środków publicznych oraz ich organy założycielskie, w tym podmioty prowadzące działalność leczniczą przekształcone w spółki kapitałowe świadczące usługi zdrowotne finansowane ze środków publicznych;
- instytuty badawcze funkcjonujące w sektorze ochrony zdrowia;
- uczelnie medyczne lub wyższe szkoły publiczne prowadzące działalność dydaktyczną i badawczą w zakresie nauk medycznych;
- domy pomocy społecznej finansowane ze środków publicznych oraz ich podmioty założycielskie;
- organizacje pozarządowe działające w sektorze ochrony zdrowia.
Partnerami z Państw – Darczyńców mogą być publiczne i prywatne instytucje, jak również organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną i działające w interesie publicznym w sektorze zdrowia.
Wniosek powinien mieć charakter partnerski, jednakże wnioskodawca ma możliwość aplikowania w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej o dofinansowanie wzięcia udziału w szkoleniach/warsztatach organizowanych na terenie Państw - Darczyńców przez podmioty inne niż Partner. W takich przypadkach nie jest wymagany list intencyjny lub umowa partnerska jako załączniki do wniosku.
Całkowita alokacja środków dostępnych z Funduszu Współpracy Dwustronnej (FWD) na poziomie Programu w ramach II naboru to 180 000 euro, tj. 754 812 zł, na co składają się środki pochodzące od Państw-Darczyńców, jak i z budżetu państwa. Dodatkowo beneficjenci muszą zapewnić wkład własny, stanowiący co najmniej 10 proc. wartości każdego projektu w przypadku organizacji pozarządowych i co najmniej 15 proc. w przypadku wszystkich innych beneficjentów.
Maksymalna kwota dofinansowania w projekcie wynosi 46.500 euro (194 993 zł)
Nabór projektów FWD do programu potrwa do 28 listopada 2014 r. do godz. 16:15 lub zakontraktowania całej dostępnej alokacji. Wnioski należy składać pod adres siedziby Ministerstwa Zdrowia.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (22) 530 01 66 (dni robocze 10.00-14.00) lub poprzez pocztę elektroniczną, pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Więcej informacji o naborze, a także powiązane dokumenty programowe i aplikacyjne są dostępne na stronie Ministerstwa Zdrowia
Źródło: eog.gov.pl