Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył Nabór Wniosków do Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” na 2024 Rok

Ruszył Nabór Wniosków do Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” na 2024 Rok fotolia.pl

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ogłosiła rozpoczęcie naboru wniosków na realizację wsparcia społecznego dla osób niepełnosprawnych w ramach tegorocznej edycji Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Wnioski można składać od 1 lipca 2024 roku.

Głównym celem Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” jest umożliwienie dorosłym osobom z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności prowadzenia niezależnego życia. Program wspiera tworzenie placówek oferujących pobyt dzienny lub całodobowy, które zapewnią niezbędne warunki do funkcjonowania w społeczeństwie.

Program jest skierowany do gmin i powiatów, które będą organizować usługi zamieszkiwania dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Na realizację tych zadań Ministerstwo przeznaczyło w tym roku 30 milionów złotych z Funduszu Solidarnościowego.

Terminy Naboru Wniosków

Gminy i powiaty mogą składać wnioski do właściwego wojewody za pośrednictwem Generatora Funduszu Solidarnościowego. Terminy naboru są następujące:

  • Moduł I: od 1 lipca do 16 sierpnia 2024 roku.
  • Moduł II: od 1 lipca 2024 roku – nabór ciągły.

Po weryfikacji wniosków, wojewoda sporządza listę rekomendowanych do finansowania projektów:

  • Moduł I: do 16 września 2024 roku.
  • Moduł II: w ciągu 30 dni od dnia wpływu wniosku.

Dokumenty aplikacyjne oraz szczegółowe informacje dotyczące Programu są dostępne na stronie Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy gminy i powiaty do aktywnego udziału w Programie i składania wniosków na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych.

Źródło: MRPiPS

Pt., 5 Lp. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś