Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Posiedzenie Rady Dostępności – wdrażanie Programu Dostępność Plus w praktyce

Posiedzenie Rady Dostępności – wdrażanie Programu Dostępność Plus w praktyce fot.pixabay.com

W Jeleniej Górze odbyło się w dniu 8 września br. XI Posiedzenie Rady Dostępności. Przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, środowisk osób z niepełnosprawnościami, eksperci z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej rozmawiali o postępach we wdrażaniu ustawy o zapewnieniu dostępności i Programu Dostępność Plus. Posiedzenie Rady poprowadziła przewodnicząca Rady, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Zorganizowaliśmy posiedzenie Rady Dostępności właśnie tutaj, co pozwoli połączyć merytoryczną dyskusję na temat bieżących kwestii związanych z rozwojem dostępności w Polsce, z poznawaniem pięknych i jednocześnie otwartych dla każdego okolic Jeleniej Góry. Bardzo nam miło, że wraz z  Radą Dostępności możemy skorzystać z gościnności Dolnego Śląska – powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Podczas posiedzenia omówiono działania mające na celu wdrażanie głównych elementów ustawy o zapewnianiu dostępności. Zreferowanie kluczowych wniosków zawartych w sprawozdaniu z realizacji Programu Dostępność Plus za rok 2022 było natomiast przyczynkiem do analizy wyzwań związanych z wdrażaniem programu. W trakcie obrad zaprezentowano mapę inwestycji Programu Dostępność Plus oraz podsumowano prace grup zadaniowych Rady.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję do zapoznania się z praktycznymi rozwiązaniami z zakresu dostępności wprowadzonymi w ostatnich latach na terenie Dolnego Śląska.

- Turystyka to nie tylko forma spędzania wolnego czasu, ale również alternatywna możliwość terapii i rehabilitacji osób ze szczególnymi potrzebami. Świadomość tych i innych korzyści płynących z rozwoju turystyki społecznej jest mocno obecna na terenie Dolnego Śląska – podkreśliła wiceminister.

Więcej informacji o Programie Dostępność Plus na stronie: www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Źródło: Fundusze Europejskie

Pt., 8 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska