Do Programu Business Unusual poszukiwani są nowi uczestnicy i uczestniczki. W ramach programu inwestowane są pieniądze w działania i wzmacnianie ludzi. Zgłoszenia niezwykłych pomysłów przedsiębiorczości społecznej wspierających osoby z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym w Polsce przyjmowane są do 10 sierpnia.
Celem programu jest wzmacnianie przedsiębiorczości społecznej, której rolą jest wsparcie migrantów i migrantek, zapewnienie liderkom i liderom narzędzia do rozwoju i stabilizacji przedsięwzięć społecznych oraz danie szansy na wzmocnienie, oferowanie wsparcia eksperckiego. Od uczestników i uczestniczek oczekiwane jest zaangażowanie w realizację tej współpracy.
Program pomaga sprostać wyzwaniom instytucjonalnym, formalnym, merytorycznym, a organizatorzy biorą na siebie obsługę oraz finansowanie realizowanego wsparcia w kwocie do 30 000 zł.
Kto może wziąć udział?
Tak jak w I edycji, tak i tym razem, zgłosić się może każda osoba, która ma pomysł na nowe przedsiębiorstwo społeczne lub już prowadzi taką działalność. Warunkiem jest, by odbiorcami tych przedsięwzięć były osoby z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.
Co jest dla nas ważne?
Wybierając inicjatywy będzie brany pod uwagę ich społeczny charakter, sens i spójność z misją. Ważne jest również, by pomysł zakładał lub wykorzystywał mechanizmy biznesowe. Program chce przygotować uczestników i uczestniczki tak, by mogli samodzielnie funkcjonować na rynku po zakończeniu Programu.
Jak dołączyć do Programu?
Aby dołączyć do programu należy do 10 sierpnia 2023 r. wypełnić prosty formularz dostępny na stronie www.businessunusual.pl.
27 lipca 2023 roku o godzinie 18.00 odbędzie się także webinar informacyjny, do którego link do spotkania dostępny jest tutaj: https://us06web.zoom.us/j/87394749499
Więcej informacji o Programie można uzyskać wysyłając wiadomość do zespołu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie +48 22 100 55 93.
Organizatorem Programu jest Fundacja Stocznia, fundatorem Google.org.
Źródło: IP