Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PCPR w Gostyniu wsparło dzieci z Ukrainy

PCPR w Gostyniu wsparło dzieci z Ukrainy fot. canva

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu udzieliło wsparcia 76 dzieciom z Ukrainy, które przebywają z matkami lub opiekunami na terenie powiatu gostyńskiego. 

Wsparcie w ramach akcji „Fundusz edukacyjny dla uczniów z Ukrainy” zostało przeznaczone na dofinansowania do zakupu rzeczy lub usług związanych
z rozwojem zainteresowań dzieci lub z ich kształceniem. Dofinansowano m.in. zakupy instrumentów muzycznych, nut, okularów, farb, pędzli, sztalug, akcesoriów pływackich, rowerów, sprzętu do sportów walki, piłek i butów piłkarskich, obuwia sportowego, strojów sportowych i gimnastycznych, pomocy
i artykułów szkolnych, a także zajęcia nauki języka angielskiego.

Program „Fundusz edukacyjny dla uczniów z Ukrainy” utworzyły i zrealizowały Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera jako ofiarodawca i Stowarzyszenie „DZIECKO” jako operator Funduszu.

Środki na program zebrano w czasie majowego koncertu charytatywnego w Bazylice Świętogórskiej w Piaskach k. Gostynia. Ponad trzydzieści tysięcy złotych rozdzieliła Rada Funduszu, składająca się z przedstawicieli ofiarodawcy i operatora.

Źródło: PCPR Gostyń

Pt., 4 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska