Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

100 mln zł z rezerwy dla powiatów prowadzących DPS-y

100 mln zł z rezerwy dla powiatów prowadzących DPS-y fotolia.pl

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego 27 września na posiedzeniu zatwierdziła podział rezerwy subwencji. Kwotę w wysokości 100.000.000 zł otrzymają powiaty, które w 2021 r. otrzymały z budżetu państwa dotacje celowe na realizację bieżących zadań własnych z zakresu domów pomocy społecznej.

Szczegółowy sposób podziału rezerwy na podstawie tego kryterium jest następujący:

  1. proporcjonalnie do wysokości udziału dotacji otrzymanych przez powiat w łącznej kwocie dotacji na ten cel otrzymanych przez wszystkie powiaty;
  2. powiat nie otrzymuje środków z rezerwy subwencji ogólnej z przyjętego kryterium podziału, jeżeli wyliczona kwota jest niższa od 20 tys. zł.

Szczegółową listę podziału rezerwy dla powiatów publikujemy TUTAJ

Przypomnijmy, że dotację celową na realizację bieżących zadań z zakresu domów pomocy społecznej otrzymują te powiaty, w których DPS-ach przebywają mieszkańcy umieszczeni na tzw. starych zasadach, do których nie stosują się określone w ustawie o pomocy społecznej zasady odpłatności za pobyt w domu pomocy społecznej. Jednocześnie wysokość tej dotacji celowej nie jest wystarczająca do tego żeby pokryć rzeczywiste koszty utrzymania pensjonariuszy. Środki z rezerwy nieco poprawiają sytuację. 

Wt., 27 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel