Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa nabór wniosków w konkursie "Dostępność ponad barierami"

Trwa nabór wniosków w konkursie fotolia.pl

Celem konkursu ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Dostępność ponad barierami” jest rozwój i lepszy dostęp dla osób z niepełnosprawnościami do przestrzeni fizycznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej, a także większa dostępność produktów i usług – również turystyki i rekreacji. 1 czerwca br. rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursu, który potrwa do 2 sierpnia br. 

Konkurs „Dostępność ponad barierami” to wsparcie lokalnych inicjatyw poprzez dofinansowanie projektów grantowych, które służyć mają poprawie poziomu dostępności, w szczególności dostępności bazy i oferty turystyczno-rekreacyjnej dla osób o specjalnych potrzebach związanych z niepełnosprawnościami. Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów granowych to 10 mln. Wartość grantu dla jednego Wnioskodawcy wynosi nie mniej niż 1 mln zł i nie więcej niż 2mln zł.

Jakie działania będą dofinansowywane?

W ramach konkursu mogą być zgłaszane projekty grantowe dotyczące realizacji następujących zadań:

  • zwiększenia poziomu dostępności turystyki, rekreacji i wypoczynku dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poprawy poziomu dostępności bazy turystyczno-rekreacyjnej dla osób o specjalnych potrzebach związanych z niepełnosprawnościami, poprzez działania związane z ich częściową lub całkowitą przebudową,
  • wsparcia inicjatyw sprzyjających włączeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami poprzez turystykę i rekreację,
  • wsparcia działań sprzyjających tworzeniu warunków do rozwoju turystyki i rekreacji osób z niepełnosprawnościami w celu poprawy aktywnego wypoczynku,
  • poprawy dostępności oferty turystyczno-rekreacyjnej.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski w ramach konkursu mogą być składane do 2 sierpnia br. w Biurze PFRON (bezpośrednio w Kancelarii PFRON albo drogą pocztową) lub w formie dokumentu elektronicznego – doręczanego za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Źródło: MRiPS

Pt., 11 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska