Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów będzie działał dłużej

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów będzie działał dłużej fotolia.pl

Kolejne 50 mln zł zostanie przekazane na kontynuację programu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – poinformował resort rodziny i polityki społecznej. SKWS, który początkowo miał trwać do końca grudnia 2020 roku, zostanie przedłużony do lutego, a jeśli zajdzie potrzeba to jeszcze dłużej.

Informację tę przekazała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Podsumowała też dotychczasową pracę Korpusu. Do tej pory z pomocy skorzystało 18 tysięcy seniorów, a w ramach Korpusu pracuje ponad 11 tys. wolontariuszy i ok. 190 organizacji młodzieżowych.

"Przedłużamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów na pewno do lutego. Jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy oczywiście dalej działać. Kolejne 50 mln zł zostanie przekazane z funduszu covid przez pana premiera Mateusza Morawieckiego na realizację tego zadania" – poinformowała Maląg.

Minister poinformowała też o działającej infolinii: (22) 505-11-11, pod którą osoby starsze mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na produkty żywnościowe i środki ochrony osobistej. Przypomniała też, że inicjatywa pomocy seniorom poszerzyła się o program "Cyfrowy wolontariusz", który ma na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych u seniorów.

Czw., 24 Gr. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska