Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Maluch plus ostatni dzwonek na składanie wniosków

Maluch plus ostatni dzwonek na składanie wniosków fotolia.pl

Do 6 listopada br. trwa  nabór w ramach programu „Maluch+” edycja 2021. W ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+” powstać ma 20,5 tys. nowych miejsc opieki, a blisko 90 tys. już istniejących otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania.

16 października br. zakończył się nabór do 1 modułu programu „Maluch+” edycja 2021. Moduły 1a i 1b adresowane są do jednostek samorządu terytorialnego. To dofinansowanie do utworzenia w 2021 r. miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz ich funkcjonowania.

Wciąż trwa jednak nabór do pozostałych trzech modułów programu zakładających tworzenie nowych miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi przez podmioty prywatne oraz dofinansowanie do funkcjonowania miejsc już istniejących.

  • Moduł 2 – adresowany do jednostek samorządu terytorialnego – obejmuje dofinansowanie do funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 utworzonych przez jednostki samorządu terytorialnego z udziałem wcześniejszych edycji programu, w tym miejsc dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki
  • Moduł 3 – zakłada dofinansowanie do tworzenia w 2021 roku miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) oraz ich funkcjonowania
  • Moduł 4 – dofinansowanie do funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (w tym dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki).

W 2021 r. podobnie jak w edycji tegorocznej budżet programu „Maluch +” wyniesie 450 mln zł.

Oferty do programu można składać w formie pisemnej do właściwego Urzędu Wojewódzkiego ze względu na położenie gminy, na terenie której prowadzona jest instytucja opieki lub planowane jest utworzenie instytucji lub w formie elektronicznej poprzez platformę ePUAP. Termin mija 6 listopada 2020 r.

Źródło: MRPiPS

Czw., 29 Prn. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek