Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Nie” dla centralizacji urzędów pracy

„Nie” dla centralizacji urzędów pracy fotolia.pl

Zapowiadany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej cel reformy urzędów pracy jest słuszny, jednak jego osiągnięcie nie wymaga centralizacji urzędów pracy.

Tak wynika ze stanowiska Rady Powiatu Otwockiego z 30 marca br. w sprawie zapowiadanych przez przedstawicieli Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zmian z zakresie włączenia w struktury administracji rządowej powiatowych urzędów pracy.

Rada uznaje zasadność zmian organizacyjnych i prawnych dla potrzeb usprawnienia działań publicznych, w szczególności dla potrzeb aktywizacji osób bezrobotnych, wzrostu skuteczności i efektywności wydatkowania środków Funduszu Pracy. Jednak, w jej ocenie, takie zmiany wymagają uwzględnienia takich uwarunkowań, w tym np. dotyczących środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, które są wydawane przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy na aktywizację bezrobotnych. - Radykalne i nieprzygotowane zmiany mogą spowodować opóźnienia w wydatkowaniu tych środków, co będzie miało wpływ na ocenę efektywności wykorzystania tych pieniędzy przez Polskę – twierdzą radni.

W efekcie Rada apeluje o rezygnację z zamiaru włączenia w struktury administracji rządowej powiatowych urzędów pracy.

Pon., 10 Kw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska