Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Resort pracy uspokaja dyrektorów urzędów powiatowych

Resort pracy uspokaja dyrektorów urzędów powiatowych fotolia.pl

Wydatki na zadania fakultatywne w publicznych służbach zatrudnienia w 2016 r. są zabezpieczone w planie finansowym Funduszu Pracy.

Tak wynika z pisma Stanisława Szweda, sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z 13 stycznia br. skierowanego do Jerzego Kędziora, przewodniczącego Ogólnopolskiego Forum Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy. List ten jest odpowiedzią resortu na pismo Rady Forum Dyrektorów zawierające prośbę o dokonanie szczegółowej analizy rzeczywistych potrzeb powiatowych urzędów pracy na finansowanie wydatków fakultatywnych i zmianę decyzji w zakresie wysokości środków finansowych przeznaczonych na wykonanie tych zadań w 2016 r. Przyczyną wystosowania takiego postulatu był bowiem pierwotny plan finansowy Funduszu Pracy na 2016 r.

Minister Szwed zapewnia że intencją ministra rodziny jest stworzenie w 2016 r. stabilnych warunków dla zadań fakultatywnych poprzez zabezpieczenie w planie finansowym Funduszu Pracy. Kwestia ta była przedmiotem wniosku ministra w sprawie dokonania rządowej autopoprawki do projektu ustawy budżetowej na 2016 r. wniesionego przez poprzedni rząd do Sejmu RP VII kadencji we wrześniu 2015 r., w zakresie zmiany projektu finansowego, który będzie podlegał rozpatrzeniu przez Sejm VIII kadencji.

- 21 grudnia 2015 r. minister rodziny, pracy i polityki społecznej otrzymał potwierdzenie pozytywnego rozpatrzenia przez Radę Ministrów powyższego wniosku i dokonania zmian w projekcie planu finansowego Funduszu Pracy na 2016 r. – tłumaczy minister Stanisław Szwed. Podaje on także, że 29 grudnia ub. r. Komisja Rodziny i Polityki Społecznej zaopiniowała pozytywnie zgłoszone zmiany, które znajdą potwierdzenie w decyzjach ostatecznych zwiększających limity wydatków na zadania fakultatywne na 2016 r. – Oznacza to zwiększenie planu tych wydatków n 2016 r. o 8,4% w stosunku do 2015 r. – komentuje.

O problemie oraz o zapewnieniach, że środki na zadania fakultatywne będą pisaliśmy już tutaj i tutaj.

Pon., 25 St. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska