Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Finansowanie działalności centrum integracji społecznej

Finansowanie działalności centrum integracji społecznej fotolia.pl

W jednym z poprzednich artykułów odnoszących się do centrum integracji społecznej zostały przybliżone zasady finansowania tworzenia centrum, natomiast dzisiaj zostanie przybliżona Czytelnikom kwestia finansowania działalności centrum integracji społecznej.

Działalność Centrum jest finansowana z:

  1. dotacji pochodzącej z dochodów własnych jednostek samorządu terytorialnego, w tym przeznaczonych na realizację programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, nie dotyczy to jednak Centrum działającego w formie jednostki budżetowej.
    Kwota dotacji w przypadku gdy instytucją tworzącą jest organizacja pozarządowa, jest ustalana jako iloczyn kwoty określonej uchwałą rady gminy oraz liczby uczestników zajęć reintegracji zawodowej i społecznej prowadzonych w Centrum i liczby pracowników Centrum, według stanu na koniec miesiąca, i wypłacana co miesiąc, przez okres działalności Centrum, w terminie do 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który została przyznana dotacja. Kwota dotacji nie może przekroczyć kwoty stanowiącej równowartość kosztów działalności Centrum, pomniejszonej o przychód uzyskany z działalności prowadzonej przez Centrum.
    Natomiast kwota dotacji w przypadku gdy instytucją tworzącą jest jednostka samorządu terytorialnego, jest ustalana jako iloczyn kosztów realizacji reintegracji zawodowej i społecznej w przeliczeniu na jednego uczestnika oraz liczby uczestników zajęć reintegracji zawodowej i społecznej prowadzonych w Centrum i liczby pracowników Centrum, pomniejszonej o przychód uzyskany z działalności, prowadzonej przez Centrum i określana corocznie przez organ właściwy jednostki samorządu terytorialnego.
  2. dochodów uzyskiwanych z działalności wytwórczej, handlowej lub usługowej oraz działalności wytwórczej w rolnictwie, z wyłączeniem działalności polegającej na wytwarzaniu i handlu wyrobami przemysłu paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 0,5% oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali.
  3. środków z Unii Europejskiej.

W przypadku Centrum utworzonego przez organizację pozarządową działalność Centrum może być ponadto finansowana z zasobów instytucji tworzącej pochodzących ze zbiórek, darowizn lub innych źródeł;

Środki finansowe na działalność Centrum są przeznaczane na:

  1. wypłatę uczestnikom zajęć w Centrum świadczeń integracyjnych oraz motywacyjnej premii integracyjnej
  2. zakup materiałów, energii, usług niezbędnych do działalności Centrum;
  3. najem lokalu i remonty pomieszczeń użytkowanych przez Centrum;
  4. podatki opłacane przez Centrum;
  5. wynagrodzenia pracowników Centrum i pochodne od tych wynagrodzeń;
  6. realizację reintegracji zawodowej i społecznej oraz niezbędną obsługę działalności Centrum w tym zakresie;
  7. szkolenia pracowników Centrum związane z działalnością Centrum;
  8. posiłki dla uczestników;
  9. wydatki na ubezpieczenie mienia Centrum;
  10. inne wydatki związane z działalnością Centrum.
Pon., 9 Mrz. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka