Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wiedza oparta na własnych doświadczeniach. Kolejne Spotkanie Sieciujące CIS przed nami

Wiedza oparta na własnych doświadczeniach. Kolejne Spotkanie Sieciujące CIS przed nami fotolia.pl

W Polsce aktywizacją osób bezrobotnych zajmują się nie tylko Urzędy Pracy. To zadanie należy również do Centrum Integracji Społecznej, czyli instytucji, w których osoby zagrożone wykluczeniem społecznym mogą skorzystać z różnego rodzaju kursów i warsztatów. O perspektywach, jak i ich największych problemach, będą dyskutować uczestnicy ósmego już Spotkania Sieciującego CIS, które odbędzie się w dniach 17 – 18 września br. w Szczecinie.

Pracownicy CIS skupiają się na aktywizacji osób bezrobotnych, dążąc przy tym do uświadomienia im, jaki posiadają potencjał zawodowy. CIS przeciwdziała procesowi wykluczenia społecznego, dlatego wsparcie tej inicjatywy jest tak ważne, szczególnie w miejscach, gdzie stopa bezrobocia jest na najwyższym poziomie.

Problemy i perspektywy CIS

W dniach 17 – 18 września br. odbędzie się już Ósme Spotkanie Sieciujące CIS, zorganizowane przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy w ramach Projektu „Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej". W Hotelu Focus w Szczecinie zgromadzą się przedstawiciele Centrum Integracji Społecznej, którzy omówią najistotniejsze problemy funkcjonowania CIS oraz perspektywy dalszego działania na gruncie własnych doświadczeń. – W spotkaniu będzie uczestniczyć ponad 60 przedstawicieli CIS z całej Polski. Swój udział zapowiedzieli również przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Pani Poseł Magdalena Kochan – mówi Anna Bulka, Kierownik Centrum Ekonomii Społecznej, Specjalista ds. działań sieciujących z ZLSP. Współgospodarzem tego wydarzenia jest Centrum Integracji Społecznej w Szczecinie prowadzone przez Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny". Ponadto Spotkanie Sieciujące CIS jest wydarzeniem towarzyszącym Ogólnopolskim Spotkaniom Ekonomii Społecznej (OSES), które odbędą się w dniach 19 – 20 września br. w Szczecinie. Na OSES 2013 obowiązuje odrębna, elektroniczna rejestracja prowadzona przez Fundację Fundusz Współpracy. Więcej informacji na stronie internetowej: www.oses2013.pl

CIS-y mają już 10 lat!

Spotkanie będzie również okazją do świętowania 10-lecia uchwalenia Ustawy o zatrudnieniu socjalnym, która była pierwszym krokiem do tworzenia się Centrum Integracji Społecznej w Polsce. O swoich doświadczeniach, osiągnięciach i problemach powiedzą przedstawiciele CIS-ów, które powstały jako pierwsze m.in. CIS z Olsztyna, Torunia, Polanowic, Wrocławia, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Uczestnicy tego wydarzenia wezmą udział w licznych dyskusjach i prelekcjach. Na temat praktycznych rozwiązań we współpracy pomiędzy lokalnymi instytucjami na rzecz aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym opowie Jacek Cerebież–Tarabicki z Urzędu Miasta Szczecin. Doświadczenia zachodniopomorskie w tworzeniu współpracy CIS na poziomie regionu przedstawi Dorota Rybarska Jarosz z ROPS Szczecin. Z kolei Tomasz Piechowiak ze Stowarzyszenia „SOS dla Rodziny", przybliży zagadnienia związane z kompleksową pomocą osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz ich rodzinom. – Oprócz wykładów odbędą się również warsztaty. Uczestnicy poznają drogę od CIS do spółdzielni socjalnej, omawiając podstawowe problemy związane z zakładaniem i działaniem spółdzielni socjalnych, które stoją przed beneficjentami CIS – tłumaczy Anna Bulka.

Dotychczasowe Spotkania Sieciujące realizowane przez ZLSP zostały zorganizowane w: Polanowicach, Poznaniu, Przysieku, Tychach, Ełku, Gorzowie Wielkopolskim oraz Cedzynie k. Kielc.

Udział w nich jest bezpłatny. Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy zapewnia wszystkie potrzebne materiały, wyżywienie oraz noclegi. W razie jakichkolwiek pytań, informacji udziela: Anna Bulka, Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy, tel. 12 655 10 17, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Exacto

Pt., 13 Wrz. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka