Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tym razem online

Przed nami kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tym razem online fotolia.pl

30 marca o godzinie 13:00 odbędzie się kolejna już edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Młodzi parlamentarzyści będą debatowali nad kwestiami najważniejszymi wpływającymi na kształtowanie postaw. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, wydarzenie odbędzie się online.

Sejm Dzieci i Młodzieży to wydarzenie organizowane przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku. Inicjatywa ta przeznaczona jest dla uczniów w wieku od 13 do 18 lat, którzy podejmą się wykonania zadania rekrutacyjnego w dwuosobowych zespołach. Każda kolejna edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży cieszy się dużą popularnością wśród młodych ludzi.

W historii SDiM poruszano takie zagadnienia jak m.in.: prawa dziecka, globalizacja, ekologia, szkoła, samorząd uczniowski, wolontariat oraz wybory parlamentarne.

Do udziału w projekcie nie jest wymagana opieka nauczyciela nad zespołem, ale niezbędna jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. W sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży można wziąć udział tylko jeden raz.

Uchwała Sejmu Dzieci i Młodzieży oprócz szeroko pojętego celu edukacyjnego – jest apelem dzieci i młodzieży do dorosłych (polityków, władz lokalnych, szkół i organizacji) w zakresie aktualnej tematyki sesji. Zarówno posiedzenie SDiM, jak i sama uchwała nie mają charakteru normatywnego i politycznego. Projekt dokumentu przygotowany jest wcześniej przez członków specjalnie powołanej do tego komisji – składającej się z uczestników projektu (zespołów), których prace w każdym z województw zostały najwyżej ocenione i dodatkowo autorów 3 najlepszych projektów z całej Polski – czyli przez 19 dwuosobowych zespołów.

Źródło: MEiN

Wt., 23 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska