W Sejmie odbyła się po raz kolejny podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o przedsiębiorstwie społecznym i wspieraniu podmiotów ekonomii społecznej. Ustawa miała na celu stworzenie ram prawnych dla nowej formy, jaką było przedsiębiorstwo społeczne. Było, bo podkomisja rekomendowała nie zajmowanie się dalej tym projektem. Do projektu przesłano wiele uwag w tym również uwagi Związku Powiatów Polskich, które miały na celu poprawę projektu celem lepszej jego realizacji w praktyce.
Stanowisko rządu do przedstawionego przez posłów projektu było pozytywne, jednak w czasie trwania sejmowych wakacji przedstawiciele ministerstwa odbyli spotkanie z przedstawicielami organizacji, których projekt może potencjalnie dotyczyć. Podczas tych rozmów przedstawiciele organizacji uznali, że projekt nie do końca spełnia pokładane w nim nadzieję i wymaga sporego nakładu pracy nad jego udoskonaleniem. Stanowi on niewątpliwie dorobek i pewną bazę do dalszych prac. Rekomendacją Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wobec głosów środowisk było powstrzymanie się od dalszych prac i kontynuowanie rozmów nad dopracowaniem projektu, jako bazy już po za sejmem.
Przewodnicząca podkomisji z racji argumentów strony, której ma dotyczyć projekt uznała, że lepiej zakończyć nad nim pracę. Przedstawiciel Związku Powiatów Polskich zaproponował, że strona samorządowa chętnie włączy się w pracę zespołu, który ma za zadanie dopracować projekt, bo wiele podmiotów ekonomii społecznej również tworzy samorząd, a przy innych podmiotach samorząd również w dużej mierze pomaga w ich finansowaniu. Ważnym, wobec powyższego, jest to by zachować dobrą współpracę przy tworzeniu nowych rozwiązań dla podmiotów ekonomii społecznej, które należy wspierać, co zawsze podkreślało ZPP.