Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dokształcanie teoretyczne młodocianych w BCU - projekt rozporządzenia

Dokształcanie teoretyczne młodocianych w BCU - projekt rozporządzenia fotolia.pl

W związku ze zmianami Prawa oświatowego, w myśl których do systemu dodano nowy rodzaj placówek - branżowe centra umiejętności do opiniowania w KWRiST przedłożono nowelizację rozporządzenia RM w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania.

Jednym z zadań BCU jest realizacja turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników (art. 117 ust. 2c pkt 3 ustawy Prawo oświatowe), które jako wyspecjalizowane w danej dziedzinie jednostki systemu oświaty uzupełnią liczbę podmiotów uprawnionych do prowadzenia turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników szczególnie w zawodach niszowych, w których występują problemy związane z miejscem organizacji i realizacji turnusu.

Powyższe działania mają na celu zwiększenie dostępu młodocianym, realizującym u pracodawców przygotowanie zawodowe w formie nauki zawodu, do miejsc realizacji dokształcania teoretycznego w formie turnusu dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników.

W związku z powyższym przedmiotowa nowelizacja zakłada rozszerzenie zapisów przedmiotowego rozporządzenia o kwestie związane z kierowaniem i odbywaniem turnusu dokształcania teoretycznego przez młodocianych w branżowym centrum umiejętności.  

Źródło: legislacja.gov.pl 

Pt., 5 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka