Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany w czasowym wykonywaniu zawodu pielęgniarki

Zmiany w czasowym wykonywaniu zawodu pielęgniarki fotolia.pl

Do konsultacji publicznych trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej. W związku z zarzutem Komisji Europejskiej, dotyczącym braku wdrożenia art. 33 ust. 1 dyrektywy 2005/36/WE do polskiego prawa, w projektowanej regulacji wprowadzono przepis dotyczący pielęgniarek i położnych, które niezależnie od rodzaju ukończonej szkoły, wykonując zawód ponoszą pełną odpowiedzialność za planowanie, organizowanie i zarządzanie opieką medyczną świadczoną pacjentowi.

Projekt umożliwia także pielęgniarce lub położnej będącej obywatelem państwa członkowskiego UE złożenie oświadczenia o zamiarze czasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej w dowolnej okręgowej izbie pielęgniarek i położnych, zamiast w okręgowej izbie pielęgniarek i położnych właściwej ze względu na miejsce wykonywania zawodu, jak to ma miejsce obecnie.   

Projektowane przepisy usuwają obowiązek podawania w oświadczeniu szczegółów dotyczących miejsca i charakteru czasowego wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej.  

Z całością projektu można zapoznać się tutaj. 

Sob., 7 Lst. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek