Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstanie kolejny odcinek autostrady A2

Powstanie kolejny odcinek autostrady A2 fotolia.pl

Podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Budowa autostrady A2, odc. Mińsk Mazowiecki – Siedlce Faza II ”. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i skrócenia czasu podróży, zmniejszenia ryzyka wypadków, a także ograniczenia emisji spalin i hałasu w rejonie województwa mazowieckiego.

Projekt dotyczy budowy autostrady A2 na odc. Mińsk Mazowiecki – Siedlce o długości 37,43 km, który jest zlokalizowany w sieci bazowej TEN-T w korytarzu Morze Północne – Bałtyk. W ramach przedsięwzięcia powstaną m.in. trzy węzły drogowe ("Groszki", "Gręzów", "Swoboda"), droga krajowa (DK2) wraz z przynależną infrastrukturą techniczną; niezbędne obiekty inżynierskich (m.in. mosty, wiadukty, przepusty). Ponadto inwestycja przewiduje przebudowę dróg poprzecznych.

Dzięki wsparciu z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 powstanie autostrada, która przyczyni się do wzrostu mobilności osób i towarów w ramach wymiany międzyregionalnej oraz poza granice województwa mazowieckiego i poza granice Polski. Całkowita wartość II fazy inwestycji wynosi 637,14 mln zł, w tym dofinansowanie unijne - 233,7 mln zł.

Inwestycja zlokalizowana jest w woj. mazowieckim, na terenie miasta Siedlce, w powiatach: mińskim, węgrowskim, siedleckim; na terenie gmin: Kałuszyn, Mrozy, Grębków, Kotuń, Mokobody, Skórzec i Siedlce.

Źródło: MFiPR

Śr., 1 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś