Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Obwodnica Kolna i przebudowa DK63 coraz bliżej

Obwodnica Kolna i przebudowa DK63 coraz bliżej fotolia.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na prace przygotowawcze dla zadania pn. „Rozbudowa DK63 od m. Wincenta do m. Kolno wraz z budową zachodniej obwodnicy Kolna (od DK63 do proj. DW647)”. Prace przygotowawcze obejmują opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej. Inwestycja została zaplanowana do realizacji w formule projektuj i buduj.

Inwestycja ma zapewnić zbudowanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym niechronionych uczestników ruchu, a także wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza granice Kolna, co przełoży się na poprawę komfortu życia mieszkańców tej miejscowości. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie istniejąca droga krajowa nr 63 o długości 5,7 km na odcinku od Wincenty, przez Czerwone do granicy Kolna oraz wybudowany zostanie nowy odcinek drogi o długości ok. 2 km do drogi wojewódzkiej nr 647, stanowiącej element zachodniej obwodnicy Kolna. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 647 nowy odcinek drogi krajowej połączy się z dalszym odcinkiem obwodnicy, realizowanym przez samorząd województwa podlaskiego.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury - w ramach zadania planowane są m.in.: rozbudowa istniejącej drogi krajowej między Wincentą a Kolnem, budowa nowego odcinka drogi krajowej do przecięcia z drogą wojewódzką nr 647, budowa dróg dla pieszych i dróg dla rowerów. Przewidziano ponadto przebudowę i budowę 8 skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, dodatkowych jezdni oraz systemu odwodnienia. Po modernizacji kierowcy zyskają nową, 7-metrową jezdnię o szerszych pasach ruchu i nośności podniesionej do 11,5 t/oś.

Program Inwestycji dla tego zadania został zatwierdzony przez ministra infrastruktury w czerwcu 2023 r., co umożliwiło rozpoczęcie procesu przygotowawczego, który obejmuje m.in. pozyskanie niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych, w tym uzyskanie decyzji środowiskowej.

Źródło: MI

Śr., 23 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła