Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiana rozporządzenia w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych

Zmiana rozporządzenia w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych fotolia.pl

Zmiana rozporządzenia w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych.

W styczniu 2023 strona samorządowa będzie opiniowała projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych.

Z dniem 4 września 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 sierpnia 2022 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów, które wprowadza tablice rejestracyjne motorowerowe zabytkowe (z dniem 1 maja 2023 r.) oraz tablice rejestracyjne samochodowe zabytkowe jednorzędowe zmniejszone (z dniem 4 września 2022 r.). W związku z powyższym powstała konieczność uzupełnienia przepisów obowiązującego rozporządzenia w sprawie warunków produkcji i sposobu dystrybucji tablic rejestracyjnych i znaków legalizacyjnych w zakresie kodów oznaczeń tablic rejestracyjnych, materiałów i przetworzonych materiałów mających szczególne znaczenie do produkcji tablic rejestracyjnych oraz tabel do prowadzenia ich ewidencji.

Projektowane rozporządzenie uzupełnia załączniki dotychczasowego rozporządzenia o nowe kody oznaczeń tablic rejestracyjnych, materiałów i przetworzonych materiałów mających szczególne znaczenie do produkcji tablic rejestracyjnych oraz uaktualnia tabele do prowadzenia ich ewidencji. Większość przepisów ma wejść w życie 1 maja 2023 r.

Jak wskazują projektodawcy taki termin wejścia w życie projektowanego rozporządzenia ma pozwolić producentom tablic na zamawianie, produkcję oraz prowadzenie ewidencji ww. materiałów i tablic, a organom rejestrującym na zamawianie tablic, w sposób zapewniający spójność z przepisami rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów.

Projekt rozporządzenia w wersji po zakończeniu konsultacji i uzgodnień międzyresortowych dostępny jest tutaj.

Pt., 30 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Bernadeta Skóbel