Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wiążący tryb obiegowy Zespołu ds. Infrastruktury

Wiążący tryb obiegowy Zespołu ds. Infrastruktury fotolia.pl

Na posiedzeniu plenarnym w dniu 27 czerwca b.r. Komisja Wspólna upoważniła Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska do wyrażenia opinii wiążącej o projekcie rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w zakresie sieci komunikacyjnej w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich w transporcie kolejowym. Upoważnienie to było związane z zamiarem pilnego skierowania projektu do dalszych prac – pilnego na tyle, że nieuzasadnione było czekanie do kolejnego posiedzenia plenarnego Komisji Wspólnej pod koniec lipca. Tymczasem projekt trafił ponownie do Komisji Wspólnej dopiero na podstawie pisma z dnia 24 sierpnia 2012 roku.

W piśmie wskazano, że sprawa jest bardzo pilna, gdyż minister właściwy ds. transportu jest zobowiązany wydać rozporządzenie w terminie do 1 września 2012 roku. W tej sytuacji Współprzewodniczącemu Zespołu nie pozostało nic innego jak wyrazić zgodę na zaopiniowanie projektu w trybie obiegowym. Projekt został rozesłany w dniu 28 sierpnia z terminem na zgłaszanie uwag do 30 sierpnia. Rozpatrzenie projektu w trybie obiegowym nie przeszkodziło w powołaniu się na decyzję z dnia 27 czerwca i uznaniu, że tak wydana opinia będzie wiążąca dla całej Komisji Wspólnej.

W trybie obiegowym zostały wniesione uwagi. Z zaciekawieniem czekamy na stanowisko Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Czw., 30 Sp. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski