Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wszechnica Edukacyjna Targówek. Dobra praktyka

Wszechnica Edukacyjna Targówek. Dobra praktyka fotolia.pl

Ideą tytułowego projektu było włączenie społeczności lokalnej do budowania najlepszego programu jakości i efektywności nauczania uwzględniającego uwarunkowania i specyfikę dzielnicy oraz rozwijanie umiejętności, wiedzy i zainteresowań mieszkańców Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy poprzez organizację:

  • Otwartych bezpłatnych wykładów przeznaczonych dla szerokiego kręgu słuchaczy, połączonych z dyskusją uczestników.
  • Tematycznych konferencji otwartych i warsztatów realizowanych na terenie placówek oświatowych i instytucji kultury dotyczących aktualnych zagadnień i problemów z zakresu edukacji.

Jakie podejmowano działania?

W trosce o podniesienie jakości nauczania i kształcenia Zarząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy podjął inicjatywę włączenia społeczności lokalnej w działania zmierzające do stworzenia "platformy porozumienia" będącej płaszczyzną do rozmów wszystkich zaangażowanych w proces edukacji dzieci i młodzieży.

Cele przedsięwzięcia:

  • pogłębianie wiedzy mieszkańców Targówka nt. procesu edukacji i oddziaływań wychowawczych,
  • zwiększenie świadomości rodziców na temat ich możliwości partnerskiego budowania programów dydaktyczno-wychowawczych szkoły,
  • popularyzacja dobrych praktyk wychowawczych, metod i form pracy,
  • zainicjowanie i rozszerzenie współpracy pomiędzy placówkami oświatowymi a rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców chętnych do współdziałania w rozwoju edukacyjno–społecznym Dzielnicy, w szczególności rodziców, nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych, młodzieży.

Otwarte wykłady odbywają się raz w miesiącu o godz. 17:30 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. Kondratowicza 20.

Efekty

Organizatorzy sygnalizują, że już teraz można zauważyć:

  • rozbudzenie zainteresowania społeczności lokalnej problematyką szeroko pojętej edukacji, pogłębienie wiedzy uczestników przedsięwzięcia,
  • integrację środowiska oświatowego: kadry zarządzającej oświatą, dyrektorów, nauczycieli, rodziców, uczniów i partnerów wspierających edukację, nowe inicjatywy społeczności lokalnej.

Nakłady

Nakłady finansowe, jakie poniosła Dzielnica Targówek m.st. Warszawy na realizację opisanego przedsięwzięcia w okresie od 1 września 2011 r. do 29 lutego 2012 r. wynoszą 12.450,00 zł. Kwotę tą stanowi suma wynagrodzeń dla wykładowców oraz prowadzących warsztaty zarówno dla rodziców jak i dzieci.

Inne nakłady to: drukowanie plakatów, ulotek i materiałów dla uczestników.

Koszty związane z użytkowaniem pomieszczeń i urządzeń ponosi Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz placówki oświatowe i instytucje kultury.

Pełny opis realizacji dostępny jest tutaj, natomiast prezentacja multimedialna tutaj.

Źródło: prezydent.pl

Niedz., 4 Mrz. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka