Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Aktywny do Kwadratu – od września więcej sportu w szkole

Aktywny do Kwadratu – od września więcej sportu w szkole fotolia.pl

Same lekcje WF to za mało, dlatego 300 tys. dzieci od września 2024 r. będzie miało zapewnione dodatkowe aktywności sportowe w szkołach.

Dyrektorzy szkół w całej Polsce mogą zgłaszać prowadzących zajęcia, by od nowego roku szkolnego dofinansować więcej sportu dla dzieci.

Trwa nabór do trzeciego filaru programu Aktywna Szkoła: AKTYWNY DO KWADRATU. Szkoły mogą zgłaszać prowadzących zajęcia do 30 czerwca. Założenia przewidują uczestnictwo 10 tys. szkół, w których może powstać 20 tys. grup, co oznacza 300 tys. dzieci w programie dodatkowych zajęć.

Program umożliwi dzieciom i młodzieży udział w dodatkowych zajęciach sportowych poza lekcjami WF. Różnorodne dyscypliny oferowane będą w atrakcyjnych formach, dopasowane do potrzeb i zainteresowań dzieci oraz młodzieży szkolnej.

Zajęcia odbywać się będą 1-3 razy w tygodniu dla klas IV i starszych oraz 1-2 razy w tygodniu dla klas I-III. Zajęcia potrwają 60 minut, a maksymalna liczba godzin do przeprowadzenia od września do listopada to 30.

Aktywny do Kwadratu to ciekawe treningi z wykwalifikowaną kadrą, podczas których uczniowie zyskują szansę na:

  • rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
  • dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
  • zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
  • alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
  • budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
  • redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
  • budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.

Aktywna Szkoła to największy w historii program aktywizacyjny mający na celu stworzenie warunków do udostępnienia szkolnej infrastruktury sportowej i aktywizacji społeczności lokalnych. Aktywna Szkoła stanowi wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie upowszechniania aktywności fizycznej. Nadrzędnym celem jest popularyzowanie aktywności fizycznej wśród społeczeństwa, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na program Aktywna Szkoła łącznie na zakup sprzętu sportowego 335 ml zł w 2024 r.

Regulamin dostępny na stronie: www.aktywnaszkola.pl

Więcej na temat zgłoszeń: www.aktywnaszkola.pl

Źródło: MSiT

Czw., 20 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska