Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Największe juwenalia w kraju #WrocławRazem ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Na rzecz lokalnej społeczności: Największe juwenalia w kraju #WrocławRazem ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego fot.pixabay

Przedstawiciele samorządów studenckich oraz uczelni Wrocławia doszli do porozumienia i w tym roku zorganizują wspólne Juwenalia pod hasłem #WrocławRazem. W organizacji wydarzenia, które odbędzie się 22 i 23 maja na Tarczyński Arena organizatorów wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Juwenalia 2024 #WrocławRazem są wspólną inicjatywą Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Medycznego, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego. Partnerem wydarzenia jest także Coventry University.

Urząd Marszałkowski wsparł organizację imprezy kwotą 80 tysięcy złotych.

Wielkie święto studenckiego Wrocławia odbędzie się 22 i 23 maja 2024 na stadionie Tarczyński Arena. Juwenalia rozpoczną się wspólnym pochodem 22 maja w godzinach przedpołudniowych. Start planowany jest na placu Grunwaldzkim. Kolorowy pochód studentów przejdzie w kierunku placu Wolności.

- Wizja zrobienia jednego, dużego wydarzenia spowodowała mobilizację rektorów, prorektorów i studentów, żeby zjednoczyć siły. Prawdopodobnie będzie to wydarzenie niespotykane na skalę Polską. Liczymy na udział 30 tysięcy osób, dlatego będą to największe juwenalia w naszym kraju – mówi dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej. – Obecnie mamy porozumienie z 12 uczelniami, z kolejnymi rozmowy trwają.

Impreza będzie biletowana, już wkrótce organizatorzy mają podać do wiadomości ceny. Na stadionie Tarczyński Arena powstaną dwie sceny, na których wystąpią gwiazdy.

- Sukcesywnie będziemy ogłaszać kolejnych artystów, którzy wystąpią na Juwenaliach 2024, ale zapewniam, że przygotowaliśmy dla studentów nie tylko koncerty. Pojawi się m.in. rozbudowana strefa gastronomiczna i strefa fotograficzna, żeby zachować dobre wspomnienia z tej imprezy – podkreśla Marcelina Bielecka, studentka Politechniki Wrocławskiej, koordynatorka ds. logistyki i atrakcji Juwenaliów 2024 #WrocławRazem.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Czw., 25 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska